Horyzont.iiar.pwr.wroc.pl

Politechnia Wrocławska

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki
Home Arch
Archiwum

Co się działo ostatnio... 14.12

 

 

Ostatni wtorek to przede wszystkim nowa, tymczasowa formuła spotkania - laboratorium! Po podsumowującym tydzień wstępie, przenieśliśmy się do sali 019 i indywidualnie przy komputerach zmierzyliśmy się z zadaniem "Pies". Można było potraktować to jako rozgrzewka przed nadciągającym BITfestem. Z niezależnych komentarzy wynika, że spotkanie-laborka przyniosło pozytywne efekty więc spodziewajcie się takich więcej. Następne oczywiście w kolejny wtorek - zapraszam już teraz!

Zmieniony: Poniedziałek, 20 Grudzień 2010 16:27
 

Zadanie na spotkanie - 7.XII

Zadanie nawiązując do spotkania będzie pozwalało Wam sprawdzić umiejętność implementacji otoczki wypukłej. Tym samym zadanie otwiera serię problemów własnych Horyzontu (Horyzont's Own Problems Series). Zadania HOPS liczą się dokładnie tak samo jak wcześniej więc kolejny balon czeka :) Powodzenia!
Załączniki:
Download this file (PIE.pdf)PIE.pdf[Pies]223 Kb
Zmieniony: Poniedziałek, 13 Grudzień 2010 04:51
 

Co się działo ostatnio... 7.XII

 

 

Za nami kolejne spotkanie - temat: geometria obliczeniowa - otoczka wypukła (Convex Hull). Bez owijania w bawełnę przeszliśmy do meritum - teorii - która pomimo skomplikowania dała się łatwo przyswoić.  Otoczyliśmy przykładowe punkty, rozpisaliśmy algorytm na funkcje. Całość podsumowana demem w c++.

W dość zwięzłym ale intensywnym spotkaniu zdążyliśmy jeszcze omówić nadesłane rozwiązania oraz rozstrzygnąć Zmagania w Logo - temat zamknięty, odznaczenia (...) przyznane! 

Zmieniony: Poniedziałek, 13 Grudzień 2010 04:46
 

Zadanie na spotkanie - 30.XI

 

Czyli zadanie na Andrzejkową noc. Nie ma to jak wróżba po dobrym "grzybie" :P
Nie zapominamy oczywiście o poprzednich zadaniach. Cały czas można zdobywać baloniki do głównego rankingu.

Załączniki:
Download this file (grz.pdf)grz.pdf[Grzyby]46 Kb
Zmieniony: Poniedziałek, 13 Grudzień 2010 04:36
 

Co się działo ostatnio... 30.XI

 

 

Tak jak pisaliśmy tydzień temu, "będzie zabawa" i rzeczywiście była! Na dzisiejszym spotkaniu wróciliśmy do czasów programowania w podstawówce. Na tapecie pojawił się język Logo!. Zabawa wymyślona przez Wiktora nie należała do prostych ale dało się odczuć w powietrzu adrenalinę rywalizacji :) Proponuje pokazać światu wynik działania programów trzech drużyn. Ja już niestety wiem gdzie mam błąd  

A za tydzień wracamy do normalnego trybu naukowo-prelekcyjnego. Poruszymy tym razem temat geometrii obliczeniowej na płaszczyźnie. Dział bardziej przyjazny dla oka podczas gdy operujemy na osiach X oraz Y.

Załączniki:
Download this file (Horyzont_23_11_zolw.ppt)Horyzont_23_11_zolw.ppt[prelekcja]3348 Kb
Zmieniony: Poniedziałek, 13 Grudzień 2010 04:43
 


Strona 1 z 3
logohoryzont.png

Ostatnio w dyskusji

Odpowiedzi Tematy
0
14.12.2010 16:35  Projekty

3
13.12.2010 18:43  Na podwórku

Historia:   4h   8h   12h   24h

Skrót aktualności

Facebook Hacker Cup

Dla tych wszystkich Was, którym już brakuje okazji by zmierzyć się z innymi na polu programowania proponujemy nowe wydarzenie. Tym razem to duża firma spod małego 'f' proponuje międzynarodowe zawody algorytmiczne z atrakcyjnymi nagrodami i finałem w Palo Alto!

Więcej …
 
BIT'10 rusza
"Nadchodzi czas na kolejną edycję jedynego, 24-godzinnego festivalu informatycznego na Politechnice Wrocławskiej. Znamy już konkretną datę: 10-11 grudnia. Tym razem postaraliśmy się o nową lokalizację: Stołówka akademicka PWr (nad "Dziekanatem"). Więcej przestrzeni-> więcej swobody-> więcej pomysłów.
 

 
Więcej …
 

Galeria